Koncert w klimacie bossa novy

Posted on
zespół jazzowy event warszawa

Zespół muzyczny Warszawa - koncerty akustyczne

Akustyczne koncerty bossa nova, jazz, acoustic world music

 

Nasza nowa oferta skierowana jest przede wszystkim do osób, które podczas eventów, bankietów, imprez firmowych czy różnego rodzaju biznesowych spotkań cenią sobie delikatne dźwięki z pogranicza jazzu i acoustic world music. Program występów obejmuje zarówno najbardziej znane przeboje brazylijskiej bossa novy autorstwa Antonio Carlosa Jobima, jak i popularne piosenki znane z rozgłośni radiowych głównego nurtu zaaranżowane i osadzone w stylistyce bossa novy właśnie. 

Zespół muzyczny występuje zarówno w składzie minimalistycznym, takim jak duet: gitara akustyczna oraz wokalistka, jak i w składzie powiększonym o kontrabas lub gitarę basową oraz perkusjonalia i pianino. Przy większych eventach istnieje możliwość poszerzenia składu dodatkowo o sekcję instrumentów dętych. 

W zależności od rodzaju i wielkości eventu zespół występuje w określonym składzie. Duet jazzowy występujący z repertuarem bossa novy sprawdza się przede wszystkim przy niewielkich i krótszych eventach, natomiast przy eventach organizowanych z dużym rozmachem na kilkaset osób na pewno należy pomyśleć nad czymś bardziej przebojowym i wynająć zespół w składzie minimum cztero- czy pięcioosobowym. 

Ciekawostka:)

Bossa nova (port. "nowa fala", "nowy trend") – styl muzyki brazylijskiej, który powstał i rozwinął się w latach 50. i 60. XX w., spopularyzowany przez Antônio Carlosa JobimaViniciusa de MoraesaElizeth CardosoBadena Powella de Aquino i João Gilberto. Dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych stylów muzyki brazylijskiej na świecie.

Pierwszy album w stylu bossa nova – Canção do Amor Demais – nagrała Elizeth Cardoso w roku 1958, muzykę do poezji Viniciusa de Moraesa skomponował Antônio Carlos Jobim. Kolejnym punktem zwrotnym staje się film Marcela Camusa Orfeu Negro – będący adaptacją sztuki teatralnej Orfeu da Conceição autorstwa Viniciusa de Moraesa. To właśnie ze ścieżki dźwiękowej do tego filmu pochodzi jeden z największych standardów gatunku – Manhã de Carnaval (muzyka: Luiz Bonfá, słowa: Antônio Maria).

zespół muzyczny warszawa
warszawa event
bossa nova

Dodaj komentarz